GŁÓWNA    |    TERMINARZ    |    UCZESTNICY    |    WYNIKI    |    STATYSTYKI    |    LIVE    |    HISTORIA    |    PARTNERZY

07-04-2007 | Marko

Dobiegły końca II Mistrzostwa Polski Juniorek Starszych w koszykówce. Przez pięć dni zmagań w hali GOSiR staraliśmy się jak najlepiej przybliżyć wszystkim tą imprezę. Mamy nadzieję, że nasza strona internetowa oraz transmisje live ułatwiły śledzenie imprezy tym wszystkim, którzy nie mogli być z nami w Gdyni. Wiemy, że statystyki meczowe oraz codzienne biuletyny bardzo przydały się uczestnikom imprezy, mówili nam to trenerzy i zawodniczki. Jesteśmy pewni, że już niedługo taka oprawa imprezy stanie się w Polsce standardem. Na koniec chcielibyśmy podziękować tym bez których nasza praca nie byłaby możliwa. Szczególne podziękowania należą się Panu Bogusławowi Witkowskiemu Prezesowi firmy VBW Engineering - głównego sponsora turnieju. Dziękujemy także Mieczysławowi Krawczykowi i Marcinowi Kiciorowi (BI SSA), Jarosławowi Szymańskiemu (zdjęcia) oraz Adamowi Funkowi (VBW Engineering). Do zobaczenia na kolejnych imprezach.

Adam Greczyło i Marcin Korpolewski

Zdjęcia z imprezy

06-04-2007 | Marko

Zdjęcia z meczów finałowych oraz ceremonii zakończenia turnieju wykonane przez Jarosława Szymańskiego i Wojciecha Figurskiego można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiego Związku Koszykówki.

Nagrody indywidualne

06-04-2007 | Gryka

MVP turnieju uznano Annę Pietrzak (MKS Orzeł Polkowice). Najlepszym strzelcem została Joanna Zalesiak (AZS PWSZ Gorzów wielkopolski) 124 punkty. Za trzy punkty najlepiej rzucała Katarzyna Płazińska (KS Korona Kraków). Najlepszymi zawodniczkami w zespołach uznano: Łucję Tomczak (Orzeł), Martę Jujkę (VBW GTK), Joannę Zalesiak (AZS PWSZ) i Żanętę Durak (MUKS). Graczami Przyszłości w poszczególnych zespołach wybrano: Monikę Jasnowską (Orzeł), Katarzynę Bednarczyk (VBW GTK), Agnieszkę Kaczmarczyk (AZS PWSZ) i Paulinę Antczak (MUKS).

Wypowiedź trenera kadry U-20 Andrzej Nowakowski

Wypowiedź trenera SMS PZKosz Remigiusz Koć

Wypowiedź trenera Lotosu Gdynia Roman Skrzecz

MUKS Poznań mistrzem Polski juniorek starszych

Koszykarki MUKS Poznań zdobyły tytuł mistrza Polski juniorek starszych dzięki wygranej w finale z AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 79:68. Gorzowiankom tym samym nie udał się rewanż za porażkę w grupie 65:80. Podopieczne Iwony Jabłońskiej zagrały zdecydowanie bardziej zespołowo, miały również w swoich szeregach wybitne indywidualności jak Agnieszka Skobel, Żaneta Durak i Paulina Antczak. W drużynie z Gorzowa bardzo dobre spotkanie rozegrały Joanna Zalesiak i Agnieszka Kaczmarczyk. Pierwsza zdobyła 35 punktów, a druga zanotowała 15 zbiórek.

Statystyki z meczu

Wypowiedź trenera Iwona Jabłońskiej

Wypowiedź trenera Roberta Pieczyraka

VBW GTK z brązowym medalem

Koszykarki VBW GTK Gdynia zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. Podopieczne Danuty Bibrzyckiej zrewanżowały się koszykarkom z Polkowic za porażkę w pierwszym spotkaniu turnieju i pokonały zespół Arkadiusza Rusina 100:72. O zwycięstwie gdynianek zadecydowała świetna dyspozycja w rzutach za 3 punkty, aż 12 trafień na 23 oddane rzuty. Z kolei drużyna Orła nie podniosła się psychicznie po wczorajszej porażce po dogrywce z AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Słabsze spotkanie rozegrała również liderka ekipy z Polkowic Anna Pietrzak, która narzekała na drobny uraz stopy. W zespole VBW GTK Na wyróżnienie zasługują Katarzyna Bednarczyk, Katarzyna Motyl i Marta Jujka. Setny punkt dla gdyńskiej ekipy zdobyła z rzutu wolnego Natalia Niewrzawa.

Wypowiedź trenera Danuty Bobrzyckiej

Wypowiedź trenera Arkadiusza Rusina

MUKS Poznań drugim półfinalistą

05-04-2007 | Gryka

Koszykarki z Poznania są drugim finalistą Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W drugim półfinale pokonały VBW GTK Gdynia 80:74. W pierwszej połowie stroną przeważającą były gdynianki. Dodatkowo ekipie Iwony Jabłońskiej szyki pokrzyżowały cztery przewinienia Dominiki Nawrotek. W zespole gdyńskim dobrze dysponowane były Katarzyna Bednarczyk i Katarzyna Motyl. O zwycięstwie MUKSu zadecydowała ostatnia kwarta, którą poznanianki wygrały 30:22. Parkiet za pięć przewinień w zespole gdyńskim musiały opuścić Bednarczyk i Jujka. Bardzo ważny rzut za 3 punkty trafiła Adrianna Najtkowska. Warto zaznaczyć bardzo dobry występ Żanety Durak, która do 29 punktów dołożyła 12 zbiórek.

AZS PWSZ Gorzów w finale

Koszykarki AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski dzięki wygranej 96:92 nad Orłem Polkowice awansowały do finału. Spotkanie było bardzo emocjonujące a o zwycięstwie musiała decydować dogrywka. Przez cały mecz prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Pod koniec czwartej kwarty bliżej wygranej były zawodniczki Roberta Pieczyraka, które prowadziły 82:79. Na 2 sekundy przed końcem trafieniem za trzy punkty na wagę dogrywki popisała się Elżbieta Paździerska. Początkowo w dogrywce również polkowiczanki nadawały ton rywalizacji. Na 33 sekundy przed końcem dogrywki Orzeł prowadził 92:91, ale celnym rzutem za 3 punkty o tablicę popisała się Karolina Strzelecka. Polkowiczanki straciły piłkę i musiały faulować. Na linii stanęła Agnieszka Kaczmarczyk i nie pomyliła się zapewniając swojemu zespołowi awans do finału.

Olimpia lepsza od Widzewa

05-04-2007 | Marko

W meczu o piąte miejsce zacięta walka trwała do samego końca. W pierwszej połowie meczu znakomita skuteczność Widzewa zapewniła mu prowadzenie różnicą siedmiu punktów. Bardzo dobre zqawody rozgrywała Agata Przybysz, która nie tylko kierowała grą koleżanek, ale też sama zdobywała punkty. W drugiej połowie sygnał do kontrataku Olimpii dała niezmordowana Weronika Idczak. Jej 27 punktów i aż 12 przechwytów było determinujące dla końcowego wyniku. Obok Idczak w zespole Olimpii należy wyróżnić Agatę Rafałowicz i Olgę Pacyńską. W zespole łódzkim obok Przybysz najlepiej zagrały Justyna Okulska i Paulina Jędrzejewska. Najlepszymi zawodniczkami drużyny w całym turnieju uznano: Agatę Przybysz (Widzew) i Weronikę Idczak (Olimpia).

Wypowiedź trenera Piotra Niewiadomskiego

Wypowiedź trenera Ryszarda Cudaka

Korona na siódmym miejscu

Grające nadal bez Róży Ratajczak, a dziś także bez trenera Andrzeja Włodarza (wyjazd z kadrą) koszykarki Korony miały wiele problemów z pokonaniem MOSM Bytom. Od początku prowadził zespół ze Śląska. Pod koszami dominowały Rozwadowska i Stanek, z dystansu trafiały Agata i Justyna Zielonka. Przewaga bytomianek sięgała ponad dziesięciu punktów. Korona grała jednak konsekwentnie i z czasem zaczęła odrabiać straty. Walkę pod koszami coraz częściej wygrywała Monika Lelek, z dystansu zaczęła trafiać Katarzyna Płazińska, a szybkie ataki kończyła skuteczna Klaudia Pac. Korona odrobiła straty i objęła ośmiopunktowe prowadzenie. MOSM nie poddał się bez walki i po rzutach Zielonki i Stanek doprowadził do zaciętej końcówki. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały krakowianki i po celnym rzucie Moniki Lelek wygrały 65:63. Najlepszymi zawodniczkami drużyny w całym turnieju uznano: Monikę Lelek (Korona) i Paulinę Rozwadowską (MOSM).

Wypowiedź trenera Jarosława Pasiecznego

Dzień trzeci czyli wszystko jasne

04-04-2007 | Marko

Zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Polski. Skład czwórki walczącej o medale nie jest niespodzianką, wprawdzie w gronie faworytów wymieniano Olimpię Poznań ale w aktualnej dyspozycji nękany kontuzjami zespół poznański nie był w stanie spełnić tych oczekiwań. Pary półfinałowe zapowiadają ciekawą rywalizację. Mecz VBW GTK z MUKS Poznań będzie rewanżem za spotkanie w turnieju półfinałowym. Wtedy wysokie zwycięstwo odniosły podopieczne Iwony Jabłońskiej. W parze Orzeł Polkowice - AZS PWSZ Gorzó Wielkopolski trudno wskazać faworyta. Przed turniejem wyżej oceniano szanse podopiecznych Roberta Pieczyraka, ale zespół polkowicki jest prawdziwą rewelację turnieju. Czy gorzowiankom uda się zatrzymać zwycięski marsz Anny Pietrzak i spółki? Rywalizacja o miejsca 5-8 także zapowiada się ciekawie. Mecz Widzew - Olimpia da odpowiedź jaką siłą jest dziś obrońca tytułu. Konfrontacja ta nie będzie łatwa dla podopiecznych Ryszarda Cudaka bowiem Widzew pokazuje się w Gdyni z jak najlepszej strony. Mecz o siódme miejsce będzie sprawdzianem siły dwóch ekip myślących w tym roku o sukcesach w kategorii juniorek.

VBW GTK w strefie medalowej
04-04-2007 | Gryka

Jako ostatnie awans do strefy medalowej zapewniły sobie koszykarki VBW GTK Gdynia, które w ostatnim spotkaniu grupowym UKS MOSM Bytom 104:59. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando podopiecznych Danuty Bibrzyckiej, które wygrały pierwszą kwartę 24:12. Dwie środkowe kwarty były w miarę wyrównane, a na boisku miały okazję pojawić się po raz pierwszy podczas imprezy Dorota Gajda i Marta Cieślicka. Pod koniec spotkania trwała walka gdynianek o zdobycie stu punktów. Dokonała tego na blisko minutę przed końcem spotkania Karolina Ambrosiewicz celnym rzutem za 3 punkty. Po końcowej syrenie gdynianki mogły cieszyć się z awansu do strefy medalowej. Na radość nie ma jednak zbyt wiele czasu, gdyż w półfinale gospodynie turnieju zmierzą się z MUKSem Poznań, z którym w turnieju półfinałowym przegrały 58:86. Jutro okazja do rewanżu

MUKS pierwszy, AZS PWSZ drugi

Spotkanie MUKSu Poznań z AZS PWSZ Gorzów Wlkp. zakończyło rywalizację w grupie A. Dzięki wygranej 80:65 koszykarki MUKS Poznań zajęły pierwsze miejsce i oczekują na swojego rywala w spotkaniu półfinałowym. O zwycięstwie poznanianek zadecydowała bardzo dobra postawa Adrianny Najtkowskiej i Agnmieszki Skobel, które w sumie zdobyły 39 punktów. Warto również dodać, że świetnie na tablicach radziła sobie Dominika Nawrotek (16 zbiórek). Wśród podopiecznych Roberta Pieczyraka jedynie Agnieszka Kaczmarczyk zagrała na wysokim poziomie, Słabsze spotkania zaliczyła dzisiaj Joanna Zalesiak, która trafiła zaledwie 3 z 14 rzutów z gry.

Prezes PZKosz na MP juniorek starszych

Na dzisiejszych meczach turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorek starszych gościł Prezes PZKosz Roman Ludwiczuk. Prezes pochwalił poziom sportowy i organizacyjny imprezy, zadeklarował że Polski Związek Koszykówki dołoży starań by wszystkie imprezy finałów MP w kategoriach młodzieżowych miały podobną oprawę.

Mistrz poza czwórką?

Wszystko wskazuje na to, że w pierwszej czwórce imprezy zabraknie koszykarek Olimpii Poznań. Po wczorajszej porażce z VBW GTK Gdynia 57:72, dzisiaj podopieczne Ryszarda Cudaka musiały uznać wyższość Orła Polkowice. Jedyną szansą poznanianek na awans do strefy medalowej jest zwycięstwo UKS MOSM Bytom nad gospodyniami imprezy VBW GTK Gdynia. Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando podopiecznych Arkadiusza Rusina, które osiągnęły 11 punktów przewagi. Kiedy parkiet za pięć przewinień musiała opuścić Elżbieta Paździerska Olimpia zaczęła grać lepiej i odrobiła straty. W końcówce jednak poznaniankom zabrakło jednak sił i po końcowej syrenie polkowiczanki cieszyły się z pierwszego miejsca w grupie.

Widzew zagra o 5 miejsce

Koszykarki Widzewa Łódź dzięki wygranej w ostatnim grupowym pojedynku z Koroną Kraków 73:67 zajęły trzecią lokatę w grupie i jutro zagrają o 5 miejsce. Po pierwszej odsłonie nic nie zapowiadało wyrównanej końcówki bowiem łodzianki prowadziły 20:5, a Korona fatalnie pudłowała z gry (2/19). Jednak w miarę upływu czasu krakowianki wróciły do gry dzięki celnym rzutom za trzy punkty w końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowały łodzianki.

Dzień drugi czyli pierwsze rozstrzygnięcia

03-04-2007 | Marko

Za nami drugi dzień rywalizacji o tytuł Mistrza Polski juniorek starszych. W grupie A wszystko już jasne. Do pierwszej czwórki awansowały MUKS i AZS PWSZ. Teoretycznie trudniejsze zadanie czekało gorzowianki, ale Korona nie stawiła spodziewanego ataku. Zespół AZS robi dobre wrażenie i jutro ciekawie zapowiada się walka o pierwsze miejsce w grupie przeciw MUKS. Poznanianki grają świetnie, ale czy to wystarczy na znakomicie broniący AZS prowadzony do boju przez duet Zalesiak - Kaczmarczyk? W drugiej grupie galimatias. Trzy zespoły mają jeszcze realną szansę awansu. Najbliższe tego są Polkowice, które dziś w znakomitym stylu zdeklasowały Bytom. W ciężkiej sytuacji jest Olimpia, która musi się odbudować po porażce z VBW GTK. W meczu tych drużyn szlagierowo zapowiada się rywalizacja Idczak i Pietrzak.

VBW GTK pokonuje Olimpię
03-04-2007 | Gryka

Podopieczne Danuty Bibrzyckiej pokonały Olimpię Poznań - jednego z głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu – 72:57. Spotkanie do przerwy było bardzo wyrównane, jednak tuż przed końcową syreną czwarte przewinienie popełniła podstawowa rozgrywając Olimpii Weronika Idczak. W drugiej połowie gdynianki uzyskały przewagę około 8 – 10 punktów i nie oddały jej już do końca spotkania mimo licznych prób zespołu Ryszarda Cudaka na zmianę niekorzystnego wyniku spotkania. W szeregach VBW GTK bardzo dobrze zagrała była zawodniczka Olimpii Marta Urbaniak, która zdobyła 23 punkty. Reprezentacyjna skrzydłowa była dzielnie wspierana przez Magdę Bibrzycką i Martę Jujkę. W szeregach Olimpii obok Idczak bardzo dobre spotkanie rozegrała Marlena Wdowczyk. Poznanianki pomimo dużej przewagi w zbiórkach (42:33) nie potrafiły wygrać spotkania, na co duży wpływ miała duża jak na ten zespól liczba strat (19). Gdynianki dzięki wygranej zachowały szanse na awans do strefy medalowej, aby tego dokonać muszą jutro pokonać UKS MOSM Bytom i czekać na wynik spotkania MKS Orzeł Polkowice – Olimpia Poznań. Wygrana Olimpii różnicą 14 – 19 punktów prawdopodobnie pozbawi nasz zespół awansu.

Pękła pierwsza setka

Koszykarki Orła Polkowice odniosły drugą wygraną w turnieju i są coraz bliżej awansu do strefy medalowej. Zawodniczki z Polkowic już w pierwszej kwarcie nie pozostawiły złudzeń podopiecznym Karoliny Opoki wygrywając pierwszą odsłonę 22:9. Bardzo dobre spotkania w zespole Polkowic rozegrała Łucja Tomczak, która pomyliła się tylko raz przy ośmiu próbach rzutów z gry i dołożyła do tego 12 zbiórek. Wyróżniła się również Monika Jasnowska, która podobnie jak Tomczak zdobyła 17 oczek. W ostatniej kwarcie trwała walka ekipy Orła o zdoycie 100 punktów. Dokonała tego tuż przed końcową syreną Monika Jasnowska i tym samym padła pierwsza setka w turnieju.

AZS PWSZ w pierwszej czwórce

Arcyciekawie zapowiadające się spotkanie AZS PWSZ z Koroną nie przyniosło spodziewanych emocji. Korona wystąpiła bez Róży Ratajczak, która dzień wcześniej doznała kontuzji stawu kolanowego i wraz z trenerem Andrzejem Włodarzem musiała jechać do szpitala. Osłabione krakowianki tylko w pierwszych minutach potrafiły nawiązać walkę z rywalkami. Potem szybkie ataki dynamicznej napędzane przez Zalesiak i Maruszczak dały gorzowiankom wysokie prowadzenie. Zespół Korony szansy na odrobienie strat szukał w rzutach za trzy punkty ale i w tym elemencie krakowianki nie miały szczęścia trafiając zaledwie siedem z trzydziestu czterech rzutów. Ostatecznie AZS wysoko wygrał i zapewnił już sobie awans do pierwszej czwórki.

MUKS nadal bez porażki

W znakomitej dyspozycji jest zespół MUKS Poznań. Podopieczne Iwony Jabłońskiej bez najmniejszych problemów pokonały Widzew Łódź. Praktycznie od pierwszych minut meczu dominacja poznanianek nie podlegała dyskusji. Przewaga pod koszami i błyskawiczne dały MUKS wysokie prowadzenie już w pierwszej kwarcie. Widzew nie mógł sobie poradzić z agresywnie broniącymi rywalkami. Dużo słabiej niż dzień wcześniej grały Rychter i Okulska. Dzięki wysokiemu prowadzeniu MUKS mógł kontrolować przebieg wydarzeń nawet grając drugą piątką. W ekipie poznańskiej na wyróżnienie zasłużyły Durak, Antczak i Skowronek.

Za nami pierwszy dzień turnieju...

02-04-2007 | Marko

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski juniorek starszych nie przyniósł oczekiwanych emocji. Nie było też wielkich niespodzianek. Bardzo dobre wrażenie zrobiły poznańskie ekipy - MUKS i Olimpia. W obu zespołach szwankowała skuteczność ale obrona i kultura gry w ataku pozycyjnym mogły zaimponować. Najlepszym meczem dnia była konfrontacja Widzewa i AZS PWSZ Gorzó Wielkopolski. Pozbawione gwiazd łodzianki pokazały efektowny zespołowy basket. Gorzowianki potwierdziły, że są jednym z faworytów imprezy, efektowne wejścia pod kosz Zalesiak i skuteczna gra pod koszem Kaczmarczyk mogą być tego gwarantem. Największą niespodzianką pierwszego dnia była porażka gospodyń z Orłęm Polkowice. Ekipa gości ma wprawdzie w swoim składzie znakomitą Annę Pietrzak, ale rywalki miały w swoim składzie aż dziewięć kadrowiczek. Mimo to wyrównana walka trwałą tylko do przerwy, potem na parkiecie dominował już zespół gości. Hitem jutrzejszego dnia będzie konfrontacja Olimpii i GTK. Oba kluby maj ą zadawnione porachunki. GTK wygrało dwa lata temu w finale MP juniorek, Olimpia w zeszłym roku wygrała w półfinałowym meczu MP juniorek starszych. Dla GTK będzie to też ostatnia szans awansu do pierwszej czwórki turnieju. Równie ciekawie zapowiada się konfrontacja Korony i AZS PWSZ, której stawką także będzie awans do pierwszej czwórki turnieju.

Orzeł Polkowice pokonuje VBW GTK
02-04-2007 | Gryka

Koszykarki z Polkowic pokonały w swoim pierwszym spotkaniu gospodynie imprezy VBW GTK Gdynia 77:60. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. W gdyńskim zespole znakomicie spisywała się Katarzyna Motyl, która zdobyła 11 oczek, dobrze również grały Marta Jujka i Marta Urbaniak (po 9 punktów do przerwy). O porażce gdynianek zadecydował początek trzeciej kwarty, podopieczne Danuty Bibrzyckiej przegrały 6 minut tej odsłony 2:19, a całą kwartę 6:22. W ostatniej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie i drużyna Arkadiusza Rusina odniosła zwycięstwo 77:60.

MUKS Poznań gromi Koronę

Początek tego spotkania był bardzo wyrównany. Korona utrzymywała dystans do ekipy z Poznania dzięki bardzo dobrej postawie Róży Ratajczaki Moniki Lelek. W drugiej połowie koszykarkom Korony wyraźnie zabrakło się i MUKS uzyskał bezpieczną przewagę. Wśród podopiecznych Iwony Jabłońskiej bardzo dobrze dysponowana była Agnieszka Skobel, reprezentacyjna skrzydłowa zdobyła w całym spotkaniu aż 24 punkty dodając do tego 6 zbiórek i 6 asyst. Na wyróżnienie zasłużyła również Adrianna Najtkowska, która trafiła 5 na 6 rzutów z gry.

Pierwsza wygrana Gorzowa

Tylko w pierwszej kwarcie drużyna z Łodzi była równorzędnym rywalem dla ekipy AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Następnie dzięki dobrej postawie Agnieszki Kaczmarczyk i Joanny Zalesiak drużyna z Gorzowa uzyskała przewagę której nie oddała już do końca spotkania.

Olimpia lepsza od UKS MOSM Bytom

W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych Olimpia Poznań pewnie pokonała UKS MOSM Bytom 72:36. Przewaga podopiecznych Ryszarda Cudaka ani przez moment nie podlegała dyskusji. Poznanianki już w pierwszej połowie osiągnęły bezpieczną przewagę 33:11.

JUŻ NA STRONIE

28-03-2007 | Marko

Ruszamy ze stroną! Już teraz oferujemy terminarz turnieju, historyczne wyniki oraz orientacyjne składy zespołów. Z czasem informacji powinno być coraz więcej. Mamy nadzieję, że jeszcze przed początkiem gier będziemy mogli przedstawić wiele ciekawych informacji.

FINAŁ MP JUNIOREK STARSZYCH

20-03-2007 | Marko

Decyzją WGiD PZKosz tegoroczne finały Mistrzostw Polski Juniorek Starszych odbędą się w Gdyni. Tytułu bronią koszykarki Olimpii Poznań, które są też jedynym jak dotąd zwycięzcą Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Mistrzem Polski w roczniku 1987 dwa lata temu był zespół VBW GTK Gdynia (w juniorkach), dwa lata wcześniej (w kadetkach) tytuł przypadł Olimpii Poznań. Organizatorzy chcą by gdyńska impreza była początkiem nowego standardu w młodzieżowej koszykówce. Z wszystkich spotkań będą przeprowadzane transmisje live (takie jak z rozgrywek PLK i PLKK). Po każdym dniu sporządzany będzie komunikat zawierający statystyki z meczów, statystyki zbiorcze oraz klasyfikacje indywidualne. Po meczach na naszej stronie będzie można znaleźć pliki mp3 z wypowiedziami trenerów i zawodniczek.