GŁÓWNA    |    TERMINARZ    |    UCZESTNICY    |    WYNIKI    |    STATYSTYKI    |    LIVE    |    HISTORIA    |    PARTNERZY    |    2007

 

GŁÓWNY SPONSOR

TURNIEJU

 

 


 

PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

PÓŁFINAŁY MP JUNIOREK STARSZYCH

 

Zakończyły się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek starszych. Awans do grona najlepszych ośmiu drużyn w Polsce zapewniły sobie drużyny: MUKS Poznań, Żak Koszalin, Orzeł Polkowice, Basket 25 Bydgoszcz, AZS PWSZ Gorzów Wlkp., RMKS Rybnik, VBW GTK Gdynia i Olimpia AZS Maczki Poznań. Poniżej komplet wyników z półfinałów.

Grupa IX - organizator MUKS Poznań

12.02.2008 (wtorek)
AZS UW Warszawa - Truso Elbląg 55:41 (7:16, 18:9, 18:8, 12:8)
MUKS Poznań - Żak Koszalin 115:55 (26:12, 30:13, 31:14, 28:16)
13.02.2008 (środa)
Żak Koszalin - AZS UW Warszawa 60:53 (14:20, 16:14, 19:9, 11:10)
MUKS Poznań - Truso Elbląg 109:64 (32:15, 29:20, 27:15, 21:14)
14.04.2008 (czwartek)
Truso Elbląg - Żak Koszalin 86:93 (13:22, 22:16, 18:17, 24:22, 9:16)
MUKS Poznań - AZS UW Warszawa 115:64 (36:16, 25:17, 29:14, 25:17)
 

Kolejność końcowa:
1. MUKS Poznań*
2. Żak Koszalin*
3. AZS UW Warszawa
4. Truso Elbląg
* - awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych

Grupa X - organizator Orzeł Polkowice

12.02.2008 (wtorek)
Mag Rys Zgierz - Wisła Kraków 55:70 (17:22, 9:29, 22:11, 7:8)
Orzeł Polkowice - Basket 25 Bydgoszcz 66:63 (18:13, 11:27, 20:9, 17:14)
13.02.2008 (środa)
Orzeł Polkowice - Wisła Kraków 63:51 (27:10, 8:19, 18:8, 10:14)
Basket 25 Bydgoszcz - Mag Rys Zgierz 58:38 (5:10, 9:17, 10:7, 34:4)
14.02.2008 (czwartek)
Wisła Kraków - Basket 25 Bydgoszcz 67:74 (15:16, 18:11, 22:18, 12:29)
Orzeł Polkowice - Mag Rys Zgierz 54:43 (8:10, 15:12, 15:8, 16:13)
 

Kolejność końcowa:
1. Orzeł Polkowice*
2. Basket 25 Bydgoszcz*
3. Wisła Kraków
4. Mag Rys Zgierz
* - awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych

Grupa XI - organizator RMKS Rybnik

12.02.2008 (wtorek)
AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - KS Piaseczno 75:47 (24:8, 25:8, 9:18, 17:13)
RMKS Rybnik - Ostrovia Ostrów Wlkp. 68:55 (18:6, 15:14, 17:19, 18:16)
13.02.2008 (środa)
Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 65:78 (15:26, 14:21, 21:19, 15:12)
RMKS Rybnik - KS Piaseczno 64:49 (16:7, 11:21, 22:12, 15:9)
14.02.2008 (czwartek)
KS Piaseczno - Ostrovia Ostrów Wlkp. 77:73 (15:27, 22:13, 25:19, 15:14)
RMKS Rybnik - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 52:84 (12:25, 7:18, 11:11, 22:30)
 

Kolejność końcowa:
1. AZS PWSZ Gorzów Wlkp.*
2. RMKS Rybnik*
3. KS Piaseczno
4. Ostrovia Ostrów Wlkp.
* - awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych

Grupa XII - organizator Korona Kraków

12.02.2008 (wtorek)
Basket 67 Bydgoszcz - VBW GTK Gdynia 35:83 (11:27, 13:20, 6:20, 5:16)
Korona Kraków - Olimpia AZS Maczki Poznań 65:70 (23:22, 19:18, 8:15, 15:15)
13.02.2008 (środa)
VBW GTK Gdynia - Olimpia AZS Maczki Poznań 80:55 (22:7, 18:19, 17:19, 23:10)
Korona Kraków - Basket 67 Bydgoszcz 73:31 (23:5, 16:4, 18:18, 16:4)
14.02.2008 (czwartek)
Olimpia AZS Maczki Poznań - Basket 67 Bydgoszcz 76:47 (13:14, 26:15, 21:5, 16:13)
Korona Kraków - VBW GTK Gdynia 71:84 (16:18, 18:19, 11:27, 24:20)
 

Kolejność końcowa:
1. VBW GTK Gdynia*
2. Olimpia AZS Maczki Poznań*
3. Korona Kraków
4. Basket 67 Bydgoszcz
* - awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych
 


 

ĆWIERĆFINAŁY MP JUNIOREK STARSZYCH

 

Zakończyły się turnieje ćwierćfinałowe mistrzostw Polski juniorek starszych. Znamy szesnaście zespołów, które zagrają o awans do turnieju finałowego. W gronie tym znalazły się: MUKS Poznań, Orzeł Polkowice, Wisła McArthur Kraków, Truso Elbląg, Basket 25 Bydgoszcz, Żak Koszalin, AZS PWSZ Gorzów Wlkp., Basket 67 Bydgoszcz, Korona Kraków, Ostrovia Ostrów Wlkp., RMKS Rybnik, Olimpia AZS Maczki Poznań, VBW GTK Gdynia i KS Piaseczno. Przypomnijmy, że tytułu broni zespół MUKS Poznań.

Grupa I - organizator MUKS Poznań

5.02.2008 (wtorek)
MUKS Poznań - Orzeł Polkowice 82:51 (19:14, 15:13, 20:18, 28:6)
Kolejność końcowa:
1. MUKS Poznań*
2. Orzeł Polkowice*
* - awans do turnieju półfinałowego

Grupa II - organizator Truso Elbląg

5.02.2008 (wtorek)
Truso Elbląg - Zryw Dębieńsko Czerwonka - Leszczyny 102:71 (27:22, 22:14, 27:19, 26:16)
6.02.2008 (środa)
Wisła McArthur Kraków - Zryw Dębieńsko Czerwonka - Leszczyny 113:43 (32:4, 20:8, 31:14, 30:17)
7.02.2008 (czwartek)
Truso Elbląg - Wisła McArthur Kraków 78:83 (16:24, 14:17, 29:15, 19:27)
Kolejność końcowa:
1. Wisła McArthur Kraków*
2. Truso Elbląg*
3. Zryw Dębieńsko Czerwonka - Leszczyny
* - awans do turnieju półfinałowego

Grupa III - organizator UKS Lotnik Wierzawice

5.02.2008 (wtorek)
AZS UW Warszawa - Odra Brzeg 69:47 (17:12, 17:9, 14:15, 21:11)
Lotnik Wierzawice - Mag Rys Zgierz 62:57 (18:10, 7:21, 22:6, 15:20)
6.02.2008 (środa)
Mag Rys Zgierz - AZS UW Warszawa 56:59 (14:16, 13:15, 14:15, 15:13)
Lotnik Wierzawice - Odra Brzeg 53:57 (11:16, 14:12, 12:12, 16:17)
7.02.2008 (czwartek)
Odra Brzeg - Mag Rys Zgierz 35:67 (5:21, 6:19, 13:16, 11:11)
Lotnik Wierzawice - AZS UW Warszawa 50:57 (15:13, 17:18, 9:11, 9:15)
Kolejność końcowa:
1. AZS UW Warszawa*
2. Mag Rys Zgierz*
3. Lotnik Wierzawice
4. Odra Brzeg
* - awans do turnieju półfinałowego

Grupa IV - organizator UKS Basket 25 Bydgoszcz

5.02.2008 (wtorek)
Basket 25 Bydgoszcz - Żak Koszalin 75:64 (19:16, 14:18, 16:22, 26:8)
6.02.2008 (środa)
MKS MOS Wrocław - Żak Koszalin 47:68 (10:24, 15:11, 16:19, 6:14)
7.02.2008 (czwartek)
Basket 25 Bydgoszcz - MKS MOS Wrocław 90:64 (20:24, 29:12, 22:10, 19:18)
Kolejność końcowa:
1. Basket 25 Bydgoszcz*
2. Żak Koszalin*
3. MKS MOS Wrocław
* - awans do turnieju półfinałowego

Grupa V - organizator AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

5.02.2008 (wtorek)
AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Basket 67 Bydgoszcz 97:47 (27:7, 21:19, 25:14, 24:7)
6.02.2008 (środa)
Basket 67 Bydgoszcz - Stal Stalowa Wola 69:61 (19:13, 14:16, 13:19, 23:13)
7.02.2008 (czwartek)
AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Stal Stalowa Wola 138:34 (30:12, 35:6, 33:7, 40:9)
Kolejność końcowa:
1. AZS PWSZ Gorzów Wlkp.*
2. Basket 67 Bydgoszcz*
3. Stal Stalowa Wola
* - awans do turnieju półfinałowego

Grupa VI - organizator Korona Kraków

5.02.2008 (wtorek)
Widzew Łódź - Ostrovia Ostrów Wlkp.53:67 (12:15, 13:17, 19:12, 9:23)
Korona Kraków - MOSiR UKS Mysłowice 114:29 (34:3, 22:11, 22:6, 36:9)
6.02.2008 (środa)
MOSiR UKS Mysłowice - Ostrovia Ostrów Wlkp. 56:111 (10:37, 13:25, 11:27, 22:22)
Korona Kraków - Widzew Łódź 82:58 (23:17, 18:7, 19:16, 22:18)
7.02.2008 (czwartek)
MOSiR UKS Mysłowice - Widzew Łodź 46:96 (14:18, 13:23, 13:30, 6:25)
Korona Kraków - Ostrovia Ostrów Wlkp. 71:52 (22:10, 12:18, 26:13, 11:11)
Kolejność końcowa:
1. Korona Kraków*
2. Ostrovia Ostrów Wlkp.*
3. Widzew Łódź
4. MOSiR UKS Mysłowice* - awans do turnieju półfinałowego

Grupa VII - organizator RMKS Rybnik

5.02.2008 (wtorek)
RMKS Rybnik - Olimpia AZS Maczki Poznań 64:58 (11:14, 18:14, 13:9, 11:16, 11:5)
Kolejność końcowa:
1. RMKS Rybnik*
2. Olimpia AZS Maczki Poznań*
* - awans do turnieju półfinałowego

Grupa VIII - organizator KS Piaseczno

5.02.2008 (wtorek)
KS Piaseczno - MKS OSA Zgorzelec 85:46 (14:13, 25:12, 21:12, 25:9)
6.02.2007 (środa)
MKS OSA Zgorzelec - VBW GTK Gdynia 55:102 (10:20, 17:24, 17:23, 11:35)
7.02.2008 (czwartek)
KS Piaseczno - VBW GTK Gdynia 65:74 (14:22, 17:11, 12:22, 22:19)
Kolejność końcowa:
1. VBW GTK Gdynia*
2. KS Piaseczno*
3. MKS OSA Zgorzelec
* - awans do turnieju półfinałowego

 


 

MP JUNIOREK STARSZYCH 2007

 

W meczu o trzecie miejsce MP juniorek starszych VBW GTK Gdynia pokonało Orła Polkowice 100:72 (24:20, 21:17, 26:20, 29:15). Najwięcej punktów dla VBW GTK zdobyły: Bednarczyk 23 i Motyl 20; dla Orła: Gajewska 18 i Paździerska 17. W meczu o złoto MUKS Poznań pokonał AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski  79:68 (21:21, 26:16, 17:11, 15:20). Najwięcej punktów dla MUKS zdobyły: Skobel 30 iNajtkowska 16; dla AZS PWSZ: Zalesiak 35 i Kaczmarczyk 17.

MVP turnieju uznano Annę Pietrzak (MKS Orzeł Polkowice). Najlepszym strzelcem została Joanna Zalesiak (AZS PWSZ Gorzów wielkopolski) 124 punkty. Za trzy punkty najlepiej rzucała Katarzyna Płazińska (KS Korona Kraków). Najlepszymi zawodniczkami w zespołach uznano: Łucję Tomczak (Orzeł), Martę Jujkę (VBW GTK), Joannę Zalesiak (AZS PWSZ) i Żanętę Durak (MUKS). Graczami Przyszłości w poszczególnych zespołach wybrano: Monikę Jasnowską (Orzeł), Katarzynę Bednarczyk (VBW GTK), Agnieszkę Kaczmarczyk (AZS PWSZ) i Paulinę Antczak (MUKS).

 


 

MP JUNIOREK STARSZYCH 2006

 

W meczu o trzecie miejsce MP juniorek starszych VBW Gdynia uległo Stali Stalowa Wola 65:85 i wraca z imprezy bez medalu. GTK Gdynia - ZKS STAL Stalowa Wola 65:85; GTK Gdynia: Leciejewska Magdalena 21, Jujka Marta 13, Bibrzycka Magdalena 10, Urbaniak Marta 7, Motyl Katarzyna 6, Modelska Agnieszka 6, Ambrosiewicz Karolina 2, Rościszewska Natalia 0, Niewrzawa Natalia 0; ZKS STAL Stalowa Wola: Kaczmarska Magdalena 22, Bąk Beata 21, Parus Sabina 12, Czopor Agata 12, Gajewska Marta 12, Gołąbek Marta 4, Niemiec Wiktoria 2.

W finałowym meczu Olimpia Maczki AZS Poznań pokonała AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 65:51. Klasyfikacja końcowa: 1.TS OLIMPIA AZS MACZKI Poznań, 2. KS AZS-PWSZ Gorzów Wielkopolski, 3. ZKS STAL Stalowa Wola, 4. GTK Gdynia, 5. OSA Zgorzelec, 6. KUSY Szczecin, 7. BASKET 25 Bydgoszcz, 8. MOSM Bytom, Najlepsza piątka turnieju: Idczak Weronika (Poznań), Zalesiak Joanna (Gorzów), Budeń Karolina (Poznań), Leciejewska Magdalena (Gdynia), Gajewska Marta (Stalowa Wola); Najlepsza zawodniczka turnieju (MVP): Idczak Weronika, Najlepszy strzelec turnieju: Zalesiak Joanna.

 


 

 

 

(c) mksystem & gryka serwis